بک لینک مضر چیست و آسیب های آن به چه صورت است؟

بک لینک مضر

بک لینک مضر

هرکس که در حرفه سئو فعالیت دارد، می داند که بک لینک ها ستون اصلی سئو هستند. بک لینک ها همواره یک عامل مهم برای رتبه بندی وب سایت ها هستند.
در صورت دریافت بک لینک مضر چه اسیب هایی به وب سایت شما وارد می شود؟ در صورت پیش امدن همچین اتفاقی سایت شما توسط الگوریتمی که Google  مشخص کرده است می تواند اسپم یا جریمه شود. در این راستا گوگل معتقد است که نادیده گرفتن بک لینک مضر همواره برای سئو و وب سایت مفید است زیرا بک لینک مضر به رتبه‌بندی سایت شما آسیب می رساند.

بک لینک مضر

بک لینک مضر

در این بخش  ۹ روش مختلف برای ایجاد بک لینک مضر توضیح داده می شود که در صورت استفاده از آنها جریمه خواهید شد.

 

 1. بک لینک های مطبوعاتی

پیوندهای مطبوعاتی حدود ۱۰ سال پیش محبوبیت داشتند. به دست آوردن این پیوندها بسیار آسان بود، تنها کاری که شما باید انجام دهید نوشتن یک بیانیه مطبوعاتی و هماهنگی آن برای صدها سایت توزیع مطبوعات بود و به سرعت صدها پیوند به دست می آوردید.
این مساله باعث شد که همانند هر تاکتیک SEO که خوب کار کرده است، مورد سوء استفاده قرار بگیرد.
اکنون، گوگل بک لینک های انتشار مطبوعات را یک طرح پیوندی می داند زیرا دستکاری در آنها بسیار آسان است.

 

 1. بک لینک های انجمن

نکته قابل توجه: همه پیوندهای انجمن بد نیستند.

اگر پیوندی از یک سایت با کیفیت خوب یا یک کاربر مستقر در  سایت به دست آورید و پیوند مورد نظر دستکاری یا اسپم نشده باشد، احتمالاً می خواهید آن را حفظ کنید و شامل بک لینک مضر نمی شود. با این حال، اگر هزاران بک لینک از طریق انجمن ها و گفتگوها در خارج از کشور وجود داشته باشد، همه آنها پیوندهای اسپم با کیفیت پایین هستند. هر بک لینکی که به نظر هرزنامه باشد، بک لینک مضر بوده و به وب سایت شما اسیب وارد خواهد کرد.

 

 1. بک لینک از کتاب های خارجی

بک لینک هایی مانند کتاب های الکترونی نیز دستکاری می شوند. پیوندها از کتاب های خارجی می توانند به صورت دستی یا با کمک یک برنامه خودکار در وب سایت قرار گیرند. استفاده از این بک لینک مضر به طور جدی باعث افت رتبه بندی وب سایت شما می شود.

 

 1. بسیاری از بک لینک های NoFollow تصادفی

ایجاد بک لینک های تصادفی که تصور می شود گوگل آن را تشخیص نخواهد داد بسیار دشوار است. اگر از یک برنامه خودکار استفاده می کنید، به احتمال زیاد گوگل بک لینک آن برنامه خودکار را پیدا می کند، مگر اینکه واقعاً تصادفی باشد.
هزاران بک لینک از بسیاری از سایت های مختلف که همه آنها بی اعتبار هستند، نشانگر این است که بک لینک مضر در جریان است.

 

بک لینک مضر

بک لینک مضر

 1. شبکه های خصوصی وبلاگ (PBN)

PBN ها قبلاً راهی عالی برای ایجاد لینک بوده‌اند و راهی مناسب برای بدست آوردن رتبه ها بودند. شما قبلا می‌توانستید بک لینک خود را تصادفی کنید و از مزایای استفاده از این تکنیک‌ها شاهد افزایش چشمگیر رتبه وب سایت خود باشید.

اما اکنون، PBN ها در مقیاس کافی و گسترده می‌توانند به سایت شما اسیب وارد کند و باعث از بین رفتن ترافیک ارگانیک آن شوند.

Google قادر است بسیاری از PBN ها را تشخیص داده و مجازات کند. ممکن است برخی از PBN ها نسبت به سایر نقاط توجه بیشتری داشته باشند، اما در نهایت Google آنها را به عنوان بک لینک مضر شناسایی خواهد کرد.

 

 1. بک لینک های نشانک اجتماعی

بک لینک‌های نشانک اجتماعی نیز توسط گوگل دستکاری می شوند. اگر بیش از این تکنیک استفاده کنید، می تواند شما را دچار مشکل کند. قبل از هرگونه استفاده از این روش بایستی توجه داشته باشید که این بک لینک مضر بوده و به شما اسیب وارد می کند، جای تعجبی نیست که Google این بک لینک ها را به عنوان یک طرح پیوندی در نظر می گیرد.

 

 1. ارسالی دایرکتوری (یا سرویس ارسال مقاله)

خدمات ارسال دایرکتوری دوست دارند به شما بگویند “ما به افزایش رتبه Google شما کمک خواهیم کرد !!”
به هر حال، هیچ چیز نمیتواند از حقیقت فراتر باشد، ارسال به دایرکتوری های با کیفیت پایین احتمالاً صدمات بیشتری نسبت به موارد خوب برای رتبه بندی شما وارد می کند.

مانند بسیاری از موارد موجود در سئو، در این مورد نیز استثنا وجود دارد. استفاده از دایرکتوری های مربوطه و هدفمند برای ایجاد پیوندهای طبیعی به خصوص در سئو محلی، مناسب است.

 

 1. نظرات وبلاگ

از گذشته، نظرات وبلاگ یکی از تاکتیک های بوده که بسیار مورد سوءاستفاده قرار گرفته است.

منظر رقابتی در صنعت سئو و دیجیتال مارکتینگ چگونه تغییر کرده است؟

در نظر داشته باشد که آیا رقبای شما موقعیت های بازار خود را در ماه های اخیر تضمین کرده اند یا خیر. استفاده از روش نظرات وبلاگ برای ایجاد بک لینک یک تاکتیک کسب لینک، قدیمی بوده و باید از آن جلوگیری شود. در واقع باستی از نظرات وبلاگ های اسپم برای معرفی لینک های nollollowed استفاده کنید.

 

 1. پیوندها از Fiverr یا سایر خدمات لینک ارزان

این روش نیز یکی دیگر از تاکتیک های سوءاستفاده در سئو است. این روش به قدری بد است که، اگرچه آنها جزئی از دستورالعمل های Google نیستند، اما باعث به وجود امدن بک لینک مضر شده و در دراز مدت به اعتبار وب سایت شما لطمه وارد می کند.
برای Google دشوار نیست که یک پروتکل تحقیقاتی برای این سرویس ها تعیین کند و رایج ترین الگوهای استفاده شده توسط این سرویس ها را بررسی کند.

 

 

  تماس با ما
  09020065418
  info [at] wblf [dot] ir
  تهران، سعادت آباد
  مطمئن خرید کنید
  مجوز