بک لینک قوی چیست و نحوه ارزیابی کیفیت آن به چه صورت است؟

بک لینک قوی

بک لینک قوی چگونه بدست می آید؟

الف- قوی‌ترین لینک دهنده‌ها از وب سایت های مرتبط و با کیفیت بدست می آیند

کیفیت وب سایت منبع برای یک بک لینک قوی عامل اصلی در تعیین ارزش یک بک لینک است. یک بک لینک تنها از یک وب سایت معتبر و مرتبط بسیار با ارزش تر از دسته ای از لینک‌های وب سایت های با کیفیت پایین می باشد. در اینجا برخی از معیارهای اصلی که شما می توانید برای برآورد کیفیت (یا قدرت) یک بک لینک بر اساس وب سایت استفاده کنید آورده شده است:

 

بک لینک قوی

بک لینک قوی

 

Domain Authority مدیریت دامنه

برای تعیین معیار وب سایت از از مدیریت دامنه استفاده می‌شود و مقیاس آن از ۰ تا ۱۰۰ می باشد. هرچه این دامنه برای وب سایت بالاتر رود، موتورهای جستجو بهتر آن را یافت خواهند کرد و در صفحات اصلی قرار می‌گیرد. بک لینک قوی از وب سایت با دامنه بالا به طور کلی به اندازه کافی قدرتمند خواهد بود تا بتواند در رتبه بندی موتورهای جستجوگر تأثیر بگذارد.

 

Citation Flow  کمیت لینک های برگشتی

معیار Citation Flow یک وب سایت نمره ای بین ۰ تا ۱۰۰ دارد و نشانگر کمیت لینک های برگشتی به آن است. اگر تعداد زیادی وب سایت به آن سایت پیوند داشته باشند، آن وب سایت دارای یک استناد بالا است. بک لینک قوی از وب سایت با متریک بالا دارای ارزش خوبی می باشد.

 

Trust Flow  روند اعتماد

یکی از پارامترهای دیگر وب سایت Trust Flow می باشد و باز هم نمره ای بین ۰ تا ۱۰۰ دارد و نشانگر کیفیت بک لینک‌های موجود در آن است. اگر تعدادی وب سایت با کیفیت به آن پیوند داشته باشند، آن وب سایت دارای اعتماد بالایی خواهد بود. به همین ترتیب، اگر دارای لینک‌هایی از وب سایت های غیر مطرح باشد، نمره Trust Flow کاهش می‌یابد. بک لینک از وب سایت با متریک بالا Trust Flow معمولاً ارزشمند خواهد بود.

 

Spam Score  نمره کلاهبرداری

معیار Spam Score یک وب سایت، اندازه گیری در مقیاس ۰ تا ۱۷ می‌باشد که نشان می‌دهد احتمال جریمه شدن وب سایت توسط موتورهای جستجو (به دلیل اسپم بودن) وجود دارد. نمرات هرزنامه زیر پنج را می توان بی خطر دانست. بک لینک از وب سایت با امتیاز زیر پنج، به عنوان بک لینک خوب محسوب می‌شود.

 

وضعیت صفحه اول

به وضعیتی که طبق آن موتورهای جستجو آن را فهرست بندی کرده اند وضعیت فهرست صفحه اول وب می‌گویند. یک صفحه وب که نمایه نشده است ممکن است در نتایج جستجو قابل مشاهده نباشد. یک وب سایت (یا یک صفحه وب) معمولاً وضعیت غیر ایندکس دارد و اگر توسط Google جریمه شده باشد یا پرونده robots آن به درستی پیکربندی نشده باشد هرگونه بک لینک گرفتن برای شما بی فایده خواهد بود زیرا در صفحه هات موتور جستجو قابل مشاهده نخواهد بود و علاوه بر این، اگر بک لینک از وب سایتی باشد که در نتیجه مجازات از فهرست Google حذف شده است، می تواند به رتبه وب سایت شما نیز آسیب برساند.

 

تعداد پیوندهای خارجی

تعداد لینک های خارجی یک صفحه تعداد پیوندهای خارجی یک صفحه وب را نشان می دهد. اگر یک صفحه وب به تعدادی لینک خارجی پیوند دارد، ممکن است نیاز شود تا بررسی کنید که آیا این صفحه اسپم است یا خیر. بک لینک از چنین وب سایت (یا یک صفحه وب) که به چندین صفحه پیوند دارد ممکن است چندان با ارزش نباشد.

 

ب- قدرتمندترین لینک دهنده لینک های dofollow هستند

بک لینک قوی

بک لینک قوی

بک لینک های Dofollow بک لینک هایی هستند که آسان به SEO وب سایت منتقل می شوند و بک لینک قوی را به وب سایت می‌دهند تا پیوند قوی بدست آید. بنابراین، به عنوان مثال، اگر وب سایت A دارای  Domain  Authority  ۸۰  است و یک بک لینک قوی dofollow به وب سایت b با نمره Domain Authority 20 دهد، سپس وب سایت A ارزش SEO بسیار خوبی به وب سایت B منتقل می کند، در نتیجه به وب سایت B کمک می کند تا رتبه بهتری در صفحات جستوجو پیدا کند. شما می توانید با خیالی اسوده برای گرفتن بک لینک قوی از بک لینک dofollow استفاده کنید.
وقتی یک وب سایت به وب سایت دیگری بک لینک قوی dofollow می دهد، به Google  و سایر موتورهای جستجو  می گوید که فکر کند وب سایت مورد نظر از نظر منبع و کیفیت مورد تأیید می باشد.
بک لینک های Dofollow سیگنال های تأثیرگذار سئو هستند و موتور های جستجو از آنها برای درک ارتباط و اقتدار وب سایت در موضوع مورد نظر استفاده می کنند.

 

تفاوت بین لینک های nofollow و dofollow

بک گراند یا روش های  نامحدود یکی از مواردی است که همواره به  SEO  وب سایت اسیب وارد کرده است و هنگام دریافت بک لینک  قوی برای سایت دچار مشکل شده اند علت این امر آن است که وقتی موتورهای جستجوگر به بک لینک های nofollow مراجعه می کنند، آنها را نادیده می گیرند. هر بک لینک به طور پیش فرض یک بک لینک dofollow است. با این حال ، وب سایت ها می توانند با اضافه کردن ویژگی nofollow به آن، بک لینک قوی را به یک بک لینک بی ارزش تبدیل کنند.

با این وجود مشاهده شده است که  وب سایت ها برچسب nofollow را به صورت جداگانه در بک لینک های خود اعمال نمی کنند. در عوض، آنها بک لینک های nofollow را که در سطح صفحه کار اعمال می کنند. وقتی موتورهای جستجو چنین برچسب جدیدی را در عنوان صفحه پیدا می کنند، تمام بک لینک‌های قوی آن صفحه را نادیده می گیرند.

  تماس با ما
  09020065418
  info [at] wblf [dot] ir
  تهران، سعادت آباد
  مطمئن خرید کنید
  مجوز