بک لینک فالو چیست و نحوه شناسایی آن به چه صورت است؟

بک لینک فالو

بک لینک فالو

قبل از هرگونه اقدام جهت تاسیس یا طراحی یک وب سایت یا وبلاگ جدید، بایستی از اعتبار آن در صفحه‌ات جستوجوگر اطمینان حاصل کنید هرچند باید در نظر داشته باشید که این اتفاق یک شبه پیش  نمی‌آید.
یکی از روش‌هایی که همواره برای افزایش اعتبار در صفحه ات موتورهای جستجو استفاده می‌شود روش بک لینک می‌باشد و قبل از شروع هرگونه فعالیت در سایت خود، بایستی تعداد مشخصی از بک لینک‌های با کیفیت را ایجاد کنید.
این یک واقعیت مشخص شده است که همه بک لینک‌ها با هم برابر نیستند. این بدان معنی می‌باشد که برخی از بک لینک‌ها می‌توانند ارزش بیشتری در جستجوی گوگل داشته باشند. همانطور در مطالب گذشته یاد شد بک لینک‌ فالو به دو دسته  Dofollow و Nofollow تقسیم می‌شوند.

بک لینک فالو

بک لینک فالو

ارزش بک لینک‌های Dofollow  برای SEO

بک لینک‌های Dofollow یکی از ویژگی‌های HTML می‌باشند به این صورت که به ربات‌ها  اجازه استفاده از بک لینک‌ها را می‌دهد. اگر یک مدیر وب سایت با بک لینک dofollow به سایت شما پیوند داشته باشد، ربات‌های موتور جستجو و افراد می‌توانند شما را دنبال کنند. آنها بک لینک را به شما منتقل و از وب سایت شما برای کسب رتبه بالا در صفحه خود سود می‌برند.
گوگل از بک لینک‌های Dofollow یادداشت بر میدارد و تعداد کاربرانی که به صفحه شما پیوند دارند را نشان می‌دهد. هرچه تعداد بک لینک های Dofollow بیشتر باشد، امتیاز بیشتری کسب خواهید کرد. بهترین راه برای لینک دادن استفاده از کلمه کلیدی می‌باشد.
نه تنها دریافت بک لینک Dofollow از هر کجا بلکه به دست آوردن بک لینک  از یک وب سایت معتبر مهم می‌باشد. اگر بتوانید بک لینکی را در سایت New Your Times یا CNN ارسال کنید، یک بک لینک قوی خواهید داشت.
بک لینک‌های Dofollow پیوندهایی هستند که می‌توانند به شما در افزایش رتبه صفحه، کسب امتیاز بیشتر SEO و تقویت آن کمک کنند که سایت شما را در رتبه بندی SERP قرار دهد.

 

بک لینک های Nofollow  و ارزش آنها برای  SEO

پیوندهای Nofollow اجازه نمی‌دهند ربات‌های موتور جستجو پیوندهای شما را دنبال کنند. این پیوندها به پیوندهای دیگر منتقل نمی‌شوند و فقط افراد می توانند این پیوندها را دنبال کنند. بک لینک های nofollow به شما کمک نمی کنند که وب سایت شما در صفحه رتبه بندی وب سایت ها اعتباری پیدا کند و هیچ ارزشی برای سئو ندارند. این یک نکته مهم است که موتور جستجو بک لینک های nofollow  را حساب نمی کند.
همانطور که می دانیم پیوندهای Nofollow به هیچ پیوندی منتقل نمی شوند اما می توانند به ترافیک وب سایت شما کمک کنند. احتمالا شما بارها برچسب rel Nofollow را مشاهده کرده اید، اگر از برچسب HTML بک لینک Nofollow را استفاده می کنید، هیچ ضرری برای وب سایت شما ندارد و موتورهای جستجوگر حتی به این برچسب احترام می گذارند.
بک لینک Nofollow می تواند برای SEO مفید باشد، بیشتر وب مسترها از این بک لینک ها استفاده می کنند تا محتوای غیرقابل اعتماد را دنبال نکنند. این پیوندها به لینکهای پرداخت شده، انجمن ها، نظرات وبلاگ و برخی از مطالب غیرقابل اعتماد تعلق دارند.

Google اخیراً متوجه شده است که برخی از بک لینک های Nofollow برای افزایش PR وب سایت صفحه خود استفاده می کنند. اما  این کار بستگی به سایت مرجع و کیفیت محتوای آن دارد. اگر بک لینک مورد استفاده رادر ابتدای متن بگذارید، تأثیر بیشتری نسبت به آنکه در انتهای صفحه خود قرار دهید خواهد داشت.

 

مزایای بک لینک های Nofollow برای سئو

شما بایستی هنگام استفاده از بک لینک‌ها از اصل تنوع طلبی پیروی کنید. منظور این است که استفاده از بک لینک‌های Nofollow برای پروفایل پیوند ورودی شما بسیار مهم و کاربردی هستند. اگر همه پیوندهای ورودی Dofollow باشند و طبیعی نباشند، مشکوک به نظر می رسند. بنابراین، باید پیوندهای خود را متعادل کنید و از هر دو بک لینک Dofollow و Nofollow استفاده کنید. یک ترکیب سالم از بک لینک‌های Nofollow حتی می تواند تأثیر خوبی بر بک لینک Dofollow بگذارد.
شما با هر بک لینکی می‌توانید ترافیک زیادی را کسب کنید، بک لینک خوب و با کیفیت یک دروازه ای در وب سایت شما است که محتوای شما را نشان می دهد و می تواند تاثیر خوبی بر ترافیک شما ایجاد کند. اگر بک لینک های Nofollow را در ویکی پدیا یا وبلاگ گوگل دارید، این بدان معنا نیست که این لینک ارزشمند نیست بلکه سایت هایی که دارای ترافیک زیادی هستند می توانند مزایای بسیاری به همراه آورند.

 

نحوه شناسایی بک لینک های Nofollow از Dofollow

چند روش برای بررسی انوع بک لینک ها وجود دارد و به شرح زیر می باشد:

 • بر روی صفحه کلیک راست کرده و بر روی “دیدن منبع” کلیک کنید. تصویری را مشاهده خواهید کرد و در کد منبع باید Ctrl + F را فشار داده و نام سایت و نظرات خود را در تصویر صفحه جستجو کنید. اکنون نوع بک لینک مشخص می‌شود.
 • افزونه‌های مفید زیادی وجود دارد که می توانید برای Firefox یا Chrome به صورت خودکار نصب کنید که مشخص می‌کنند آیا بک لینک Dofollow است یا Nofollow.

 

در صورت استفاده از مرورگر Firefox می توانید از افزونه های زیر برای شناسایی بک لینک فالو استفاده کنید:

 

در صورت استفاده از مرورگر chrome می توانید از افزونه زیر برای شناسایی بک لینک فالو استفاده کنید:

 • NofollowSimple

 

بک لینک فالو

بک لینک فالو

 

برای وبلاگ وردپرس:

برای شناسایی بک لینک فالو در وبلاگ های وردپرس می‌توانید از افزونه Robot meta استفاده کنید تا لینک‌های noindex ، nofollow و noarchive را در یک صفحه وب شناسایی کنید.

  تماس با ما
  09020065418
  info [at] wblf [dot] ir
  تهران، سعادت آباد
  مطمئن خرید کنید
  مجوز