بک لینک سازی چیست و روش های ساخت آن به چه صورت است؟

بک لینک سازی

بک لینک سازی

بک لینک سازی یکی از مهمترین برنامه های موفقیت آمیز برای SEO هستند. در این مقاله به بررسی انواع روش ساخت بک لینک در سال ۲۰۲۰ می پردازد. هر روشی که طی این مطالب گفته می شود در سال جدید مورد استفاده و تست قرار گرفته است.

بک لینک سازی

بک لینک سازی

بک لینک چیست و چگونه کار می کنند

هنگامی که یک وب سایت خارجی با وب سایت شما پیوند برقرار می کند، “بک لینک” ایجاد می شود. به همین دلیل برخی افراد از آنها به عنوان “بک لینکهای خارجی” یا “پیوندهای ورودی” یاد می کنند. این پیوندها بخش بزرگی از عوامل موثر بر رتبه بندی می باشند اما قبل از اینکه وارد استراتژی ساخت و ساز بک لینک شویم ابتدا بایستی اطمینان حاصل شود که سایت شما برای دریافت بک لینک مناسب و استاندارد آماده باشد.

 

چه موقع باید بک لینک بسازیم

بسیاری از افراد قبل از ایجاد یک پایه محکم، به دنبال دستیابی به بک لینک هستند تا ازین روش به رتبه بندی های بالا دست بیابند. آنچه باید بدانید این است که یک وب سایت بهینه سازی شده قوی باعث می شود تا ساختمان و پایه پیوند شما مؤثرتر باشد. هنگامی که پیوندهای شما مؤثرتر باشد، برای رسیدن به نتیجه دلخواه خود به تعداد افراد زیادی جهت پیشرفت وب سایت خود احتیاج ندارید و این کار در نهایت باعث صرفه جویی در وقت و هزینه شما می شود.

 

موارد قبل از بک لینک سازی

رفع کلیه مشکلات فنی / UX

مشکلات فنی سایت می تواند به تجربه کاربر(UX) آسیب وارد کند و در نتیجه آن عملکرد CEO کاهش پیدا می کند، همواره بایستی دقت حاصل کنید که این موارد به اعتبار سایت شما لطمه وارد نکند حساسیت این مساله به این دلیل است که بک لینک های استفاده شده در سایت شما دیگر موثر نخواهند بود و برای شرکت شما ایجاد خسارت خواهد نمود.

در اینجا برخی از موارد فنی  UX مورد نیاز برای جستجو قرار گرفته است:

سرعت بارگیری سایت

رابط کاربری با موبایل

کپی کردن مطالب

خطاهای متعارف

کپی کردن داده های META

استفاده نادرست از بخشنامه های مربوط به بک لینک (noindex ، nofollow و غیره)

 

 

بازگردانی لینک های از دست رفته (۴۰۴ بازآفرینی لینک)

بازگرداندن لینک ۴۰۴ یکی از بهترین و ساده ترین روش های بک لینک سازی می باشد. می توانید از طریق Google Search Console برای یافتن ۴۰۴ استفاده کنید. وقتی صفحاتی را که مرتبط به موضوع شما پیدا می شود شما می توایند با تماس به وب سایت مورد نظر و طی پیشنهادی مبنی به از دسترس خارج شدن لینک آنها پیشنهاد دهید تا از لینک شما برای این موضوع استفاده کنند این کار هم به نفع شما و وهم به نفع وب سایت مرجع می باشد.

 

لینک های خارجی از دسترس رفته را اصلاح کنید

هر لینک خارجی که در سایت خود قرار می دهید دارای مجوز از وب سایت مرجع می باشد، به همین دلیل مهم است که سایت خود را به طور مرتب بروز و بررسی کنید تا لینک های خارجی از دست رفته را پیدا کنید. این هم برای لینک های خارجی در محتوای شما و هم در بخش نظرات صدق می کند.

 

ایجاد یک معماری و تم قوی  برای سایت

ایجاد یک معماری و تم برای سایت هوشمند یکی از بهترین راه ها برای بدست آوردن بیشترین اعتماد سایت ها برای دادن بک لینک به شما می باشد. وب سایت ها ممکن است پست های بلاگ یا صفحات شخصی محور باشند، این یک روش مؤثرتر برای دستیابی به لینک است زیرا مدیریت وب سایت ها تمایل دارند تا لینک های خود را در وب سایت های با معماری قوی قرار دهند .

بک لینک سازی

بک لینک سازی

دارایی های قابل اتصال ایجاد کنید

دارایی قابل پیوند معمولاً یک پست یا صفحه وبلاگ است که به صورت اطلاعاتی هدایت می شود. به عنوان مثال، این پست وبلاگی که هم اکنون می خوانید یک دارایی قابل پیوند است. این پست فقط برای آموزش و ارزش افزوده برای سایت طراحی شده است. دستیابی به لینک های یک دارایی کاره آسانی نیست، اما در دراز مدت بسیار مقیاس پذیر است، دلیل اصلی آن است که می توانید بدون تلاش اضافی به کسب لینک های جدید ادامه دهید.

 

شاخص کیفیت کیفیت بک لینک

همه پیوندهای پشتیبان به طور یکسان ایجاد نمی شوند و به همین دلیل بسیار مهم است که بدانید بک گراند بک لینک خوب چگونه است. در اینجا چند راهنما برای دنبال کردن لینک های مناسب آورده شده است:

بک لینک سازی

بک لینک سازی

 1. ارتباط

هدف اصلی از ایجاد پیوند بدست آوردن بک لینک در وب سایت هایی می باشد که با وب سایت شما ارتباط دارند. طبق گفته  آندره وایر، عضو سابق تیم کیفیت جستجوی Google :  تلاش برای کسب پیوند مناسب باید با مناسب ترین فرصت ها شروع شود.

 

 1. قدرت

هرچه سایت قوی تر باشد، نتایج بهتری خواهید یافت. از آنجا که Google  دیگر PageRank را به روز نمی کند، باید به معیارهای دیگر اعتماد کنید. هیچکدام از این ابزارهای مورد استفاده امروزی کامل نیستند، اما کار مربوط به خود را انجام می دهند.

 

 1. کیفیت لینک

معیارهای شخص ثالث مانند رتبه بندی دامنه (اهورف) ، Trust Flow  . Majesticو Domain Authority  Moz همه قابل دستکاری می باشند. بنابراین، اگرچه به نظر می رسد یک وب سایت در سطح “معتبر” است، اما وقتی عمیق تر وارد می شوید متوجه وجود نقص های جدی در آن می شوید به همین دلیل باید بک لینک های خود را دائما بررسی کنید. تمام ابزارهایی که در بالا ذکر شد جهت انجام این کار استفاده می شوند.

 

 

  تماس با ما
  09020065418
  info [at] wblf [dot] ir
  تهران، سعادت آباد
  مطمئن خرید کنید
  مجوز