بک لینک تخصصی چیست و تاثیر آن روی سئو سایت به چه صورت است؟

بک لینک تخصصی

بک لینک تخصصی

در دنیای وب و ارتباط بین آن‌ها همه پیوندها با هم برابر نبوده و همواره چگونگی این پیوندها دارای ارزش‌های مختلفی بوده است ازین رو به برخی از این پیوند ها که از روش مخصوصی استفاده کرده‌اند تا بیشترین تاثیر را داشته باشند بک لینک تخصصی می‌گویند.

بک لینک تخصصی

بک لینک تخصصی

بک لینک چیست؟

بک لینک پیوندی است که از یک وب سایت خارجی به وب سایت شما منتقل می‌شود. اگر وب سایت دیگری به صفحه ای در وب سایت شما پیوند دارد، شما بک لینک را دریافت می‌کنید. همه این بک لینک‌ها با هم برابر نیستند و نوع لینک استفاده شده متناسب با ارزش لینک باهم تفاوت دارند.

یک بک لینک تخصصی به همان اندازه که می‌تواند به سایت شما اسیب وارد کند می‌تواند برای سایت شما مفید نیز واقع شود. همه ما برای کمک و بهتر شدن سئو خود به بک لینک تخصصی اعتماد داریم. بنابراین ما در تولید بک لینک تخصصی از هر وب سایتی که احتمالاً بتوانیم از آن سود ببریم تا رتبه بندی خود را بالا ببریم، استفاده می‌کنیم.

مشکل این است که بک لینک به همان اندازه که می‌تواند به شما کمک کند تا رتبه‌بندی خوبی داشته باشید به اعتبار و رتبه سایت شما نیز صدمه وارد می‌کند.

عوامل زیادی وجود دارد که باعث ایجاد تفاوت بین بک لینک خوب و بک لینک بد می‌شود. به طور کلی، انواع بک لینک برای سئو شما عالی هستند. در حقیقت، مدت طولانی بود که وب سایت‌های برتر رتبه بندی، صرفاً بدون توجه به کیفیت لینک دهنده‌ها و اعتبار محتوای آنها به رتبه بندی پرداختند. اما سرانجام، این مسیر به سمت کلاهبرداری سوق پیدا کرد و موتورهای جستوجو قوانین سختگیرانه‌تری برای بک لینک‌ها وضع کردند، این امر به طور طبیعی باعث شد تا گوگل الگوریتم خود را به روز کند تا با استفاده از آن با انواع بک لینک رفتار کند.

 

تاثیر بک لینک تخصصی بر SEO

همه چیزهایی که شما باید درباره نحوه تأثیرگذاری بک لینک بر SEOباشد را می‌دانید، اما آنچه را که بایستی به آن با اطمینان خاطر عمل کنید، آن است که شما می‌توانید از بک‌لینک سازی برای افزایش رتبه وب سایت خود استفاده کنید. همچنین می‌توانید از آن برای کاهش رتبه‌بندی و صدمه زدن به اقتدار دامنه خود استفاده کنید. هدف این است که نشان دهیم که چگونه می‌توانید این کار را انجام دهید.

اولین چیزی که برای ایجاد بک لینک تخصصی بایستی به آن توجه داشته باشید، مطالعه ایست که توسط ((موز)) انجام شده که در آن دریافتند ۹۹٫۲٪ از ۵۰ نتیجه برتر حداقل یک بک لینک تخصصی به صفحه خود دارند. و بیشتر آنها بیش از یک بک لینک داشتند. همچنین خاطرنشان می كنند كه ٪ ۸  باقیمانده در حاشیه خطا است و می تواند كاملاً ناچیز باشند.

اکنون ، قبل از اینکه شروع به ساخت بک لینک تخصصی کنید به خاطر داشته باشید:
این نتیجه بدان معنی است که وب سایت‌های دارای رتبه بالا در Google دارای بک لینک هستند، اما این بدان معنا نیست که وب سایتهای دارای رتبه پایین در رتبه بندی Google نیستند. به عبارت دیگر، اگرچه این نتیجه احتمالاً بدان معنی است که بک لینک ها برای رتبه بندی خوب مهم هستند، اما توضیحی نمی دهد که به همان اندازه می‌تواند به دامنه سایت اسیب وارد کند.

 

بک لینک تخصصی

بک لینک تخصصی

وقتی Google یک بک لینک را می بیند، سه کار را می‌توانند انجام دهند:

 1. در رتبه بندی‌های خود از آن استفاده می‌کند.
 2. هیچ عکس العملی از خود نشان نمی‌دهد.
 3. وب سایت مورد نظر را جریمه می‌کند.

در مورد اول زمانی که بک لینک تخصصی کار می‌کند Google تصمیم می گیرد تا رتبه بندی شما را تغییر دهد و این کار به طور متوسط ​​۱۰ هفته برای هر بک لینک طول بکشد تا به یک رتبه بندی مناسب برسد. در این زمان بایستی از مزایای استراتژی SEO خود استفاده کنید و نهایت بهره را ببرید.

بخاطر داشته باشید هرچه قدرت دامنه شما کمتر باشد، نتایج اولیه شما بهتر می‌شود و هرچه نقطه شروع شما بالاتر باشد، صعود کندتر خواهد شد.

سئو کمی شبیه به رفتن به باشگاه و عضله سازی است. در ابتدا، شما به سرعت عضلات می سازید، زیرا در ابتدا چیز کمی داشتید. اما با گذشت زمان، شما بایستی ورزش خود را بیشترکنید تا بتوانید عضلات خود را حفظ کنید.

 

بک لینک‌های خارجی و داخلی

بک لینک تخصصی همان لینک خارجیست که به وب سایت شما از روش‌های تخصصی وارد شده است و روش‌های آن در بخش بک لینک سازی به طور کامل توضیح داده شده و در این مقاله شرایط استفاده از آن به تحریر در آمده است. بک لینک خارجی پیوندی است که از یک منبع وب سایت خارجی به وب سایت شما منتقل می‌شود. اما بک لینک داخلی زمانی است که از یک صفحه وب سایت به صفحه دیگری از همان وب سایت پیوند برقرار می‌شود.

اما به خاطر داشته باشید که همواره بک لینک‌های خارجی برای رتبه‌بندی‌های شما بسیار سودمندتر هستند.

در آخر قبل از هرگونه ایجاد بک لینک تخصصی، باید تفاوت بین بک لینک‌های داخلی و بک لینک‌های خارجی را درک کنید. در اینجا گفته نمی‌شود که همیشه بک لینک‌های داخلی بی‌فایده‌اند. در واقع، بک لینک‌های داخلی می‌توانند برای پایین آمدن میزان هرزگویی و افزایش تعامل در وب سایت شما فوق العاده مفید باشند.

اما وقتی نوبت به سئو می‌رسد، بک لینک تخصصی و خارجی جایی هستند که رتبه‌بندی‌ها در آن زندگی می‌کنند.

اینک بستگی به دانش و استراتژی شما دارد تا بتوانید تعیین کنید که کدام بک لینک به شما کمک می‌کند و کدام یک به شما آسیب می‌رساند.

  تماس با ما
  09020065418
  info [at] wblf [dot] ir
  تهران، سعادت آباد
  مطمئن خرید کنید
  مجوز