اهمیت بک لینک در سئو و افزایش رتبه سایت چیست؟

اهمیت بک لینک

اهمیت بک ‌لینک

اهمیت بک‌لینک‌ به طور کلی زمانی مشخص می ‌شود که موتور جستجو برای بهنیه سازی خود و رتبه بندی وب سایت‌ها از پارامترهایی استفاده می‌کند که شامل روش‌های متفاوت و لینک‌های مرتبط میان سایت‌ها می‌باشد. به این لینک‌های ارتباطی بک‌لینک گفته می‌شود.

هر یک از انواع بک‌لینک‌ها بسته به نوعشان برای وب سایت شما از اهمیت‌های متفاوتی برخوردار هستند. بک‌لینک‌ها یکی از جنبه‌های اساسی سئو هستند زیرا آنها به ایجاد گسترش دامنه وب سایت و به طور مستقیم در رتبه بندی نتایج جستجو نقش دارند. با این حال، اهمیت بک‌لینک به تنهایی بیشتر از موارد یاد شده می‌باشد.

اهمیت بک لین

بک لینک

 

استفاده از برنامه statcounter  برای اهمیت بک لینک

با استفاده از برنامه StatCounter، شما می‌توانید ترافیک وب سایت، چگونگی تعامل کاربران و اینکه این ترافیک از کجا اماده را پیگیری کنید. این می‌تواند به شما در ایجاد یک استراتژی صحیح SEO کمک کند، که مطمئناً باید یک استراتژی بک لینک قوی را شامل شود، زیرا یک سبد بک‌لینک کامل و با کیفیت برای بسیاری از دلایل مهم ذکر شده‌است. وقتی در SEO بک‌لینک را برای وب سایت خود در نظر می‌گیرید بایستی با استراتژی‌های موجود در آن آشنا شوید، این بخش به توضیح اهمیت بک‌لینک و بهترین روش‌ها برای ساخت نمونه کار بک لینک می‌پردازد

بک لینک چیست؟

بک‌لینک پیوندی در وب سایت دیگریست که به سایت شما متصل می‌شود. در اوایل موتورهای جستجو، جهت تعیین الگوریتم رتبه بندی گوگل تقریباً به انواع بک لینک در وب سایت اعتماد داشتند. این الگوریتم پس از بنیانگذار لری پیج، به آسانی با تکنیک‌های SEO باعث کلاهبرداری‌هایی شد که این امر باعث عدم اعتماد گوگل به برخی از بک لینک ها شد. بک‌لینک‌ها در واقع مطالب وب سایت‌هایی هستند که بطور خاص برای بک لینک استفاده شده‌اند. این سایت‌ها دارای تعداد زیادی پیوند بوده که غالباً برخی از این بک لینک ها بدون محتوا و میزبان خواهند بود و این نوع پیوندها به طور معمول منجر به مجازات خواهند شد.

از آنجا که الگوریتم‌های موتور جستجو پیچیده‌ تر شده اند و اهمیت بک لینک کمتر شده اما هنوز هم در قدرت و اقتدار وب سایت شما نقش دارند. هرچه سایت شما معتبرتر باشد، کلمات کلیدی هدفمندی که هنگام تحقیق انتخاب کرده اید، بالاتر می رود.

با این وجود، بهتر است پیوند های بک لینک دیگری برای بازدید کنندگان وب فراهم شود تا وب سایت شما را پیدا کنند. اگر بازدید کننده در حال خواندن یک وبلاگ آموزنده است و پیوندی را مشاهده می کند که به سایت شما باز می گردد و می داند که موضوع برای تحقیقاتشان مناسب است، می تواند بر روی لینک کلیک کرده و به سایت شما هدایت شود. این به عنوان مراجعه به سایت شناخته می شود و می تواند تأثیر مثبتی در اعتبار آنلاین وب سایت شما داشته باشد.

چگونه بک لینک بگیریم؟

جهت شناخت اهمیت بک لینک بایستی اول دانست که چگونه یک بک لینک تهیه می شود دیدن بک لینک ها نقش مهمی در عملکرد وب سایت شما در نتایج جستجو دارد ازین رو ایجاد یک سبد بک لینک قوی بسیار مهم است. اما گرفتن بک لینک می تواند یک فرایند وقت گیر و خسته کننده باشد. خوشبختانه، روش های بی شماری برای دریافت بک لینک وجود دارد که هر یک می تواند برای سبد بک لینک وب سایت شما مفید باشد.

اهمیت بک لینک

بک لینک

ارسال دایرکتوری آنلاین و محلی

لیست وب سایت شما در دایرکتوری های محلی یا آنلاین یک بک لینک قوی به شما می دهد. صرف نظر از این موضوع، دایرکتوری هایی مانند Yelp ، Yellow Pages و Four Square باعث می شوند تا مشتریان به طور بالقوه بتوانند وب سایت شما را پیدا و مشخص کنند که آیا شما ارائه دهنده مناسبی برای آنها هستید یا خیر.

علاوه بر این، صفحات “کسب و کار من” در Google به شما این امکان را می دهد تا کسب و کار و وب سایت خود را در Google Maps لیست کنید و پیدا کردن مشتری برای شما آسان می شود. مطمئن شوید که از نام صحیح، آدرس و شماره تلفن به طور مداوم در تمام لیست های فهرست آنلاین استفاده می کنید تا از سردرگمی احتمالی خودداری کنید.

 

نظرات وبلاگ

راه دیگر برای بدست آوردن بک لینک برای وب سایت شما مراجعه به وب سایت های معتبر، خواندن وبلاگ های آنها، اظهار نظر در مورد آنها با ابراز قدردانی از محتوای با کیفیت و یا پرسیدن سؤال متفکرانه می باشد. البته در اظهارنظر درباره پست، پیوندی به وب سایت خود می دهید، با این وجود این پیوند ها می توانند به صورت بک لینک های جدید استفاده نشوند. با این حال، هنوز هم می توانند به شما در ایجاد رابطه با دیگر وب سایت های معتبر و مشاغل موجود در صنعت خود کمک کنند. صرف نظر از این، اطمینان حاصل کنید که فقط در مورد پست های مناسب و مرتبط در حوزه فعالیت خود اظهار نظر می کنید. در غیر این صورت، بک لینک شما ممکن است به عنوان هرزنامه شناسایی شده و از سایت شما به سادگی حذف شود.

 

اهمیت بک لینک

بک لینک

وبلاگ مهمان

یکی از بهترین استراتژی ها برای به دست آوردن لینک های پیگیری با کیفیت بالا، وبلاگ مهمان برای وب سایت های دیگر در حوزه فعالیت شما می باشد. این به مراتب بیشتر از سایر گزینه هایی که ذکر کردیم وقت گیر است، اما این بهترین روش برای ساخت بک لینک های باکیفیت است. برای انجام وبلاگ نویسی میهمان، باید در سایت های با کیفیت در حوزه فعالیت خود تحقیق کرده و بدانید که کدام روش برای ایجاد وبلاگ های مهمان مناسبتر می باشد.

 

  تماس با ما
  09020065418
  info [at] wblf [dot] ir
  تهران، سعادت آباد
  مطمئن خرید کنید
  مجوز