اهمیت بک لینک (backlink) در سایت چیست؟

بک لینک موثر

بک لینک موثر چیست؟

بک لینک موثر پیوندی است که یک وب سایت را به سایت دیگر ارتباط می دهد. بک لینک یا به عباریتی پیوندهای برگشتی، “لینکهای ورودی” یا “پیوندهای ورودی” نیز نامیده می شوند. بک لینک موثر یا پیوند های برگشتی برای سئو مهم هستند و می توانند به شکل یک تصویر و یا یک متن و یا متن لینک حائل برچسب alt تصویر باشند.

سئو بک لینک

SEO-Backlinksسئو بک لینک

چرا پیوندهای برگشتی ها دارای اهمیت هستند؟

پیوندهای برگشتی به ویژه برای سئو بسیار با ارزش است زیرا آنها ” اعتماد و اطمینان ” از یک سایت را به سایت دیگر نشان می دهند.

در حقیقت، بک لینک موثر به وب سایتی، سیگنالی برای موتورهای جستجو است که دیگران مطالب شما را برای آن تایید می کنند. اگر بسیاری از سایتها به همان صفحه وب یا وب سایت مشابه پیوند داشته باشن، موتورهای جستجو می توانند نتیجه بگیرند که این مقاله ارزش پیوند دادن را دارد و بنابراین ارزش جستجو در SERP (مخففSearch Engine Result Page  است که صفحه نتایج موتور جستجو) را نیز دارد. بنابراین، بدست آوردن این لینک برگشتی ها می تواند تأثیر مثبتی بر موقعیت رتبه سایت یا دید جستجو داشته باشد.

متن لینک حائل متنی است که برای ایجاد قسمت قابل کلیک از لینک برگشتی استفاده می شود. این می تواند یک آدرس اینترنتی، برند (نام شخص یا سایت، نام تجارت شخص و غیره) باشد یا عباراتی که کلمات کلیدی مورد نظر خود را شامل می شود.

پیوند nofollow یکی از ویژگیهای rel = “nofollow” است که به گوگل دستور می دهد هنگام محاسبه اعتماد و اقتدار صفحه که به آن پیوند شده، آن لینک را استفاده نکند.

پیوندهای dofollow، که هیچ صفتی برای آنها وجود ندارد و توسط الگوریتم رتبه بندی توسط گوگل استفاده می شود، از لینکهای nofollow با ارزش تر هستند.

از طریق حساب Google Search Console می توانید ببنید چه کسانی به وب سایت شما پیوند دارد.

لینک های برگشتی(backlink) بیش از هر چیز در رتبه بندی موتورهای جستجو تأثیر می گذارند. تعداد و كیفیت آنها به سمت سایت نشان می دهد كه تا چه اندازه سایت در نتایج جستجو قرار می گیرد. که جهت این کار باید به طور فعالتری در مقابل رقبا بک لینک ها را بدست بیاورید و پیدا کنید.

اهمیت بک لینک موثر

اهمیت بک لینک موثر

به دست آوردن و دادن لینک برگشتی

کسب لینک برگشتی یک مؤلفه اساسی سئو در خارج سایت است. روند به دست آوردن این پیوندها به عنوان کسب لینک یا ایجاد لینک معروف است.

ساخت لینکهای برگشتی کار دشوار یا فنی نیست، و برای اینکه نیازی به مهارت، ابزار و نرم افزار خاصی نیست. بیش از هر چیز، در مورد تماس با افراد و ایجاد روابط با دیگر دارندگان سایت باید توجه شود.

برخی از لینک های برگشتی ذاتاً با ارزش تر از سایرین هستند. دنبال کردن پیوندهای برگشتی سایتهای مورد اعتماد، پر طرفدار و معتبر، مطلوبترین پیوند برگشتی برای کسب محسوب می شوند.

فقط نام بردن در وب سایت های با کیفیت بالا نیز می تواند باعث تقویت برند شود. برای خرید بک لینک موثر کلیک کنید.

دقیقاً همانطور که برخی از بک لینک موثر که در سایت بکلینک فارست به دست می آورید نسبت به سایرین با ارزش تر هستند، پیوندهایی که شما در سایت های دیگر ایجاد می کنید نیز از نظر ارزش متفاوت هستند. هنگام اتصال به یک سایت خارجی، قدرت صفحه، محتوا، قابلیت دسترسی موتور جستجو و موارد دیگر در رابطه با صفحه ای که از آن پیوند می گیرید را در نظر بگیرید. متن مورد استفاده و سایر برچسب های متا مربوط به صفحه پیوند می توانند تأثیر بسزایی داشته باشند.

 

تحقیقات لینک برگشتی رقابتی

بک لینک ها یا همان لینک های برگشتی می توانند برای بدست آمدن وقت گیر باشند. برای سایتهای جدید یا افرادی که کلمات کلیدی خود را گسترش می دهند، ممکن است این که بدانند از چه زمان و از کجا شروع به ایجاد لینک کنند، دشوار باشد. اینجاست که تحقیقات لینک برگشتی رقابتی به وجود می آید: با بررسی نمایه یا پروفایل بک لینک که شامل مجموعه صفحات و دامنه هایی که به وب سایت پیوند دارند، به رقبایی که قبلاً برای کلمات کلیدی هدف رتبه خوبی را کسب کرده اند، یا در مورد پیوندی که ساخته اند به آنها کمک کرده است، دیدی پیدا کرد. ابزاری برای لینک برگشتی مانند Link Explorer می تواند به کشف این لینک ها کمک کند، بنابراین می توان آن دامنه ها را در کمپین های ساخت لینک خود قرار داد.

ویژگی بک لینک موثر

ویژگی بک لینک موثر

رد کردن لینک برگشتی

با کمی آگاهی، آسان کردن لینک های برگشتی بسیار آسان است یعنی از Google بخواهید که برای رتبه بندی شما آنها را در نظر نگیرد، ممکن است این کار را در زمانی که به هر دلیلی، بک لینک های بدی را داشته باشید، انجام دهید.

تعداد مورد نیاز بک لینک موثر برگشتی

تعداد لینکهای برگشتی مورد نیاز بستگی به تعداد کلمات کلیدی مورد نظر، میزان رقابت برای آن دسته از کلمات کلیدی، کیفیت لینکهای به دست آمده و بهینه سازی سایت مناسب دارد.

این صرفاً یک بازی اعداد نیست، وقتی که به بک لینک می پردازیم. دستیابی به پیوندهای بیشتر از سایر رقبا هدف نیست دستیابی به پیوندهای با کیفیت بالاتر از آنها هدف میباشد.

همه لینک های برگشتی برابر نیستند. برخی رتبه ها را بهبود می بخشند، برخی دیگر نیز هیچ تاثیری روی آنها نخواهند داشت و برخی ممکن است روی آنها تأثیر منفی بگذارد.

اگر ۱۰ پیوند معتبر داشته باشید و یک رقیب نیز دارای ۱۰۰ بک لینک اسپم باشد، از نظر حداقل لینک برگشتی، گوگل سایت شما را نسبت به آنها برتر می داند.

داشتن بک لینک های بی کیفیت بسیار می تواند در رتبه بندی وب سایت تأثیر منفی بگذارد، بنابراین در هنگام ساخت لینک دقت باید کرد.

داشتن پیوند در یک موقعیت برجسته در یک صفحه پر بازدید، آن را با ارزش می سازد، زیرا صرف نظر از رتبه بندی، وب سایت را به صورت مداوم در دید بازدید کنندگان هدف قرار می دهد.

  تماس با ما
  09020065418
  info [at] wblf [dot] ir
  تهران، سعادت آباد
  مطمئن خرید کنید
  مجوز